Novotný Glass 2021. ALL RIGHTS RESERVED. | Vytvořil: Ondřej Pomykal

Novotny Glass Studio je malá rodinná sklárna nacházející se ve sklářském městě Nový Bor, 100 km severně od Prahy. Vybudoval ho světoznámý sklářský mistr Petr Novotný, když dle návrhu architekta Bořka Šípka přestavěl někdejší mateřskou školku na areál spojující přes skleněnou stěnu sklárnu s restaurací Huť (dříve Restaurant Ajeto) a muzeem moderního skla. Pod studiem se dále nachází brusírna a dílny, kde vzniká sklářské nářadí značky Novotny. Součástí areálu je i sklářská galerie s prodejem užitkového i uměleckého skla.

Jméno Petr Novotný není pouze synonymem dokonalého sklářského řemesla a umění, ale nějakou dobu i značkou špičkového sklářského nářadí vyráběného v malých sériích v dílně, která našla místo ve Sklářském centru Novotny Glass.

Novotny Glass Museum nabízí návštěvníkům sbírku moderního skla - užitého i výtvarného umění. Jedinečným prvkem je pak možnost sledovat z ochozu práci sklářů v Novotny Glass Studiu. Museum si klade za cíl obohatit kulturní život prostřednictvím stálé expozice, krátkodobých výstav, přednáškové činnosti a provozem sklářské knihovny.

Klienti

handmade

Podporují nás

handmade
Nahoru